آگاهي‌هاي اوليه از بيماري سلياك

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده 3 شهریور 1397 در پزشکی و طب سنتی توسط shirali (5,050 امتیاز)
پس از پيدايش كشاورزي، هزاران سال طول كشيد تا بشر براي نخستين بار متوجه بيماران و بخصوص كودكاني شد كه به دليل ابتلا به سلياك دچار سوء تغذيه شديد مي‌شوند. اين بيماري در قرن نخست ميلادي صاحب‌نام شد و اين زماني بود كه طبيب يوناني به نام «آراتوس كاپادوس» نخستين بار از وجود اين بيماري و علائم آن مطلع شد. «ساموئل گي»، پزشك انگليسي نيز در علم پزشكي به عنوان پدر مدرن سلياك شناخته شده است. او در سال 1887 و در مقاله‌اي مستند و علمي اين بيماري را به عنوان سوءهاضمه مزمن معرفي كرد كه در تمام سنين افراد را مبتلا مي‌كند. البته كودكان بين يك تا 5 سال بشدت مستعد ابتلا به سلياك هستند. او حتي توانست اين گمان نادرست را اصلاح كند كه براساس آن ادعا شده بود بروز اشباهاتي در رژيم‌هاي غذايي ممكن است علت اصلي ابتلا به اين بيماري باشد، اما به نظر مي‌رسد اين بيماري بسيار مرموزتر از آن باشد كه حتي ساموئل گي هوشمند نيز بتواند راز و رمز آن را فاش كند به طوري كه طبيعت حقيقي اين بيماري، حتي از چنگ گي نيز فرار كرده بود. چنين حقيقتي در لابلاي يادداشت‌هاي شخصي او فاش شده است:‌ «بهتر است خردسالان مبتلا به اين بيماري را با نان‌هاي باريكي كه 2 طرف آن به خوبي تست شده، تغذيه كرد.»

تشخيص پروتئين گلوتن به عنوان عامل اصلي اين بيماري، پس از جنگ جهاني دوم صورت گرفت؛ زماني كه ويلم كارل ديك متوجه كمبود شديد نان در هلند شد كه ارتباط مستقيمي با جنگ جهاني دوم داشت. عدم دسترسي مردم و بخصوص كودكان به نان، موجب كاهش خيره‌كننده مرگ‌هاي ناشي از سلياك در ميان كودكان شده بود. تحقيقات او نشان داد كه نرخ مرگ و مير كودكان ناشي از ابتلا به سلياك، حتي به صفر رسيده بود. كارل ديك همچنين مدعي شده بود كه اگر باز هم نان همچون گذشته در دسترس همگان قرار گيرد، باز هم نرخ چنين مرگ و ميرهايي به سطح گذشته بازمي‌گردد. در پي اين تحقيقات‌، ساير دانشمندان نيز وارد اين مقوله شدند و پس از بررسي عناصر و تركيبات مختلف سازنده گندم به اين نتيجه رسيدند كه گلوتن عامل اصلي بروز اين بيماري است.

محققان مختلفي در ادامه به بررسي اين موضوع پرداختند و با گردش تحقيقات خود به سوي تاثيرات بيولوژيكي به اين نتيجه رسيدند كه ابتلاي طولاني مدت به اين بيماري، موجب از كار افتادن ساختارهاي ريزي در روده كوچك مي‌شود كه نقش قابل توجهي را در فرآيند هضم غذا ايفا مي‌كنند. اين ساختارها به تدريج متورم و سپس نابود مي‌شوند. در اين وضعيت، اين ساختارها در انجام كارهاي عادي خود يعني خرد كردن مواد غذايي و انتقال آنها به ديواره روده كوچك و در نهايت انتقال به ساير قسمت‌هاي مختلف بدن ناتوان خواهند بود.
اين بيماري در مراحل نخست تشخيص داده شود و بيماران از رژيم غذايي فاقد گلوتن استفاده كنند، ساختار روده كوچك به وضعيت طبيعي خود برمي‌گردد يا در مقايسه با گذشته بهبود قابل توجهي پيدا مي‌كند. بررسي‌ها نشان داده‌اند كه در فرد مستعد به ابتلا به اين بيماري گلوتن تخريب ساختار دروني روده كوچك به وسيله تحريك و فعاليت سلول‌هاي مختلف سيستم ايمني بدن صورت مي‌گيرد. اين سلول‌ها به بافت‌هاي سالم در حالي لطمه وارد مي‌كنند كه آنها را نوعي عامل مهاجم و عفوني تصور مي‌كنند.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 1 مرداد 1397 در پزشکی و طب سنتی توسط shirali (5,050 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ

به همفکر خوش آمدید

اینجا هر سوالی دارید بپرسید تا یک همفکر جواب سوال شما را ارسال نماید || اگر سوالی را می توانید جواب بدهید با دوستان خود همفکری نمایید ||در مورد اخبار روز ایران و جهان همفکر باشد و نظر بدهید
سوالات تخصصی و سیاسی و اجتماعی : حتما یک همفکر پیدا می کنید!

=====

پرسش ها و پاسخ های شما بعد از تایید نمایش داده می شود/البته اگر امتیاز شما به2000برسد مطالب شما مستقیم نمایش داده می شود

در سایت " انجام داد"می توانید مناقصه چاپ و تبلیغات و خدمات مرتبط با طراحی و چاپ را برگزار نمایید :

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

 

75 سوال

17 پاسخ

5 دیدگاه

3,469 کاربر

42 نفر آنلاین
3 عضو و 39 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 422
بازدید دیروز: 2540
بازدید کل: 132909

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

...