آ یا ذوب آهن اصفهان ورشکست میشود ؟

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده 30 مرداد 1397 توسط shirali (5,050 امتیاز)
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بدهی سنگین ۶ هزار میلیارد تومانی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان خبر داد و گفت: با وجود تولید تکنولوژی‌های به‌روز ریل ملی و بالاترین استانداردهای جهانی در ذوب‌آهن، دولت یازدهم حاضر به خرید تولیدات و ریل این شرکت نیست.
حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی با بیان اینکه کارخانه ذوب‌آهن اصفهان به دلیل عدم فروش محصولات تولیدی‌ در آستانه ورشکستگی قرار دارد، اظهار داشت: برخی از مسئولان وزارت راه مانع خرید کالاهای داخلی می‌شوند و در سال گذشته بالغ بر 3/5 میلیون تن آهن‌آلات وارد کشور شده است.
وی با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان در چندین سال به دنبال خط تولید ریل بوده است، گفت: این کارخانه در 2 سال توانسته با تکنولوژی به روز با بالاترین استانداردهای جهانی ریل مورد نیاز داخل کشور را تولید کند، اما دولت حاضر به خرید ریل ذوب‌آهن نیست.
موسوی لارگانی بیان کرد: در زمان تولید ریل، وزارت راه و شهرسازی ایرادات فراوانی به ذوب‌آهن گرفت‌ و این در حالی است که کارخانه هر خواسته‌ این وزارتخانه را اجرایی کرده، اما اکنون وزارت راه قرارداد ریلی را با کشورهای خارجی منعقد کرده و ریل را وارد می‌کند.
موسوی لارگانی اظهار داشت: وزارت راه به‌جای حمایت از تولید ریل ملی و خرید تولیدات ذوب‌آهن اصفهان، به ورود کالاهای مشابه داخل رو آورده و همین واردات، کارخانه را در آستانه ورشکستگی قرار داده، چرا که تولیدات در شرکت انبار شده و هیچ‌گونه خریداری ندارد.
وی با اشاره به اشتغال مستقیم 8 تا 10 هزار نفر در ذوب‌آهن اصفهان، گفت: در این کارخانه با قدمت کهن بیش از چندین هزار نفر غیرمستقیم فعالیت دارند و افرادی که از سال 1346 در آن فعال بودند و اکنون در ردیف بازنشستگان قرار دارند با عدم پرداخت به موقع حقوق‌ و مزایا مواجه شده‌اند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: هنگامی که دولت ریل ملی ذوب‌آهن را خریداری نمی‌کند و وزارت راه هم اقدام به واردات بی‌رویه آهن‌آلات مشابه داخل کرده، کارخانه با انباشت تولیدات با بدهی سنگین 6 هزار میلیارد تومانی روبه‌رو می‌شود و نارضایتی زیادی بین کارگران صنعت فولاد و ذوب‌آهن فراهم خواهد شد.
وی با انتقاد از اینکه سال‌ها است ریل از کشورهای مختلف وارد ایران می‌شود، اظهار داشت: با وجود تولید ریل ملی با بالاترین استانداردهای جهانی طی 2 سال در ذوب‌آهن اصفهان، همچنان واردات ریل ادامه دارد و حتی وزارت راه و شهرسازی حاضر نیست هیچ‌گونه قراردادی با ذوب‌آهن منعقد کند.
وی اظهار داشت: تولیدات این کارخانه کاملا به‌روز و مطابق استانداردهای جهانی است و حتی ذوب‌آهن تمام خواسته‌های وزارت راه را بدون هیچ‌گونه کاستی اجرایی کرده، اما وزارتخانه و دولت حاضر به خرید محصولات آن نیست.
وی بیان کرد: با واردات بی‌رویه آهن‌آلات مشابه داخلی از خارج، نبود خریدار و انباشت تولیدات ذوب‌آهن در کارخانه اکنون ذوب‌آهن اصفهان 6 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها، سازمان تامین اجتماعی، سازمان مالیاتی و کارکنان خود بدهکار است که اگر به داد کارخانه ذوب‌آهن اصفهان نرسند، این کارخانه در آینده نه چندان دور ورشکست خواهد شد.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
3 پاسخ
سوال شده 22 تیر 1397 توسط tahmishan (205 امتیاز)

به همفکر خوش آمدید

اینجا هر سوالی دارید بپرسید تا یک همفکر جواب سوال شما را ارسال نماید || اگر سوالی را می توانید جواب بدهید با دوستان خود همفکری نمایید ||در مورد اخبار روز ایران و جهان همفکر باشد و نظر بدهید
سوالات تخصصی و سیاسی و اجتماعی : حتما یک همفکر پیدا می کنید!

=====

پرسش ها و پاسخ های شما بعد از تایید نمایش داده می شود/البته اگر امتیاز شما به2000برسد مطالب شما مستقیم نمایش داده می شود

در سایت " انجام داد"می توانید مناقصه چاپ و تبلیغات و خدمات مرتبط با طراحی و چاپ را برگزار نمایید :

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

 

75 سوال

17 پاسخ

5 دیدگاه

3,470 کاربر

36 نفر آنلاین
5 عضو و 31 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 482
بازدید دیروز: 2540
بازدید کل: 132969

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

...