تاثیر تصمیم ترامپ بر منطقه خاورمیانه؟؟ و پاسخ ایران چه خواهد بود ؟؟؟

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سوال شده 27 مرداد 1397 در سیاست و جامعه توسط shirali (5,050 امتیاز)
نتیجه تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته ای و یا پایبندی به آن برای منطقه خاورمیانه به ویژه خلیج فارس بسیار مهم خواهد بود و در این خصوص دو احتمال وجود دارد:

اول: دولت ترامپ از خروج از توافق هسته ای کوتاه آمده و اصلاح آن و یا افزودن یک بند جدید به آن را خواستار شود که به موجب آن از ایران بخواهد آزمایش های موشک های بالستیک را کنار بگذارد و این چیزی است که شاید تا حدودی با توافق اروپا همراه باشد، زیرا به معنی به تاخیر انداختن بحران و به دست آوردن وقت است و در این شرایط چه بسا کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به گشودن کانال های گفت وگو با تهران رو آورند.

دوم: آمریکا به طور کلی از توافق هسته ای خارج شود و جنگ سیاسی و اقدامات تحریک آمیز علیه ایران را  کلید بزند  و بار دیگر آن را با تحریم اقتصادی روبه رو سازد که این به معنی اعلام جنگ و تشکیل ائتلاف سیاسی و نظامی علیه ایران خواهد بود که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و پیش از همه عربستان، امارات و بحرین نوک پیکان منطقه ای آن خواهند بود.

هر چند هیچ یک از این دو احتمال بعید نیست زیرا این رویارویی در آغاز راه قرار دارد با این حال با توجه به حماقت های ترامپ احتمال دوم قوی تر است و البته خوی متغیر و بی ثباتی او با تایید و حتی تحسین برخی کشورهای عرب  خلیج فارس روبه رو می شود که دلیل آن دشمنی مداوم آنان با ایران است.

پاسخ ایران:

ایرانی ها نیز به این موضع با خروج از توافق پاسخ خواهند داد و در صورت همراهی اروپا با ترامپ، آن را لغو شده خواهند دانست و غنی سازی با درجه بیشتر را کلید می زنند زیرا هنوز سانتریفیوژ برای غنی سازی در اختیار دارند و نیروگاه‌های نطنز و اراک و فردو پابرجاست و علاوه بر این در ایران صدها دانشمند و کارشناس وجود دارد.

به هر حال در این صورت آمریکا خود را همزمان در دو جبهه هسته ای در جنگ خواهد دید: کره شمالی و ایران که این وضعیت موجب نزدیک شدن دو کشور و تبادل تجارب و هماهنگی در تمام زمینه ها با حمایت روسیه  و چین خواهد شد.

 در این میان همه پرسی کُردستان یکی از زنجیره های جنگ آمریکا به هدف فرسایش ایران و غرق کردن تهران و متحدش عراق و چه بسا سوریه در جنگ منطقه ای است و این توضیح روشن حمایت اسرائیل و کشورهای عرب خلیج فارس از این همه پرسی است که یا مانند اسرائیل به شکل علنی صورت گرفت و یا مانند عرب های خلیج فارس به شکل پنهانی بود.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 29 مرداد 1397 در سیاست و جامعه توسط shirali (5,050 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده 13 تیر 1397 در سیاست و جامعه توسط منتظر (405 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 25 مرداد 1397 در سیاست و جامعه توسط shirali (5,050 امتیاز)

به همفکر خوش آمدید

اینجا هر سوالی دارید بپرسید تا یک همفکر جواب سوال شما را ارسال نماید || اگر سوالی را می توانید جواب بدهید با دوستان خود همفکری نمایید ||در مورد اخبار روز ایران و جهان همفکر باشد و نظر بدهید
سوالات تخصصی و سیاسی و اجتماعی : حتما یک همفکر پیدا می کنید!

=====

پرسش ها و پاسخ های شما بعد از تایید نمایش داده می شود/البته اگر امتیاز شما به2000برسد مطالب شما مستقیم نمایش داده می شود

در سایت " انجام داد"می توانید مناقصه چاپ و تبلیغات و خدمات مرتبط با طراحی و چاپ را برگزار نمایید :

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

 

75 سوال

17 پاسخ

5 دیدگاه

3,468 کاربر

41 نفر آنلاین
2 عضو و 39 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 412
بازدید دیروز: 2540
بازدید کل: 132899

اگر نیازمند طراحی و خدمات چاپ هستید: چرا ارزانترین قیمت و بهترین طراح و مجری را انتخاب نمی کنید؟

...